روش های تمیز کردن ورق کامپوزیت ALUSTONE : 

توصیه می شود که ورق های کامپوزیت آلواستون بطورمنظم تمیز شوند. این صفحه ها را میتوان با محلول آب و مواد شوینده ضعیف و سپس با آب خالص تمیز کرد.تمیز کردن متناوب وانتخاب آژانس های خدماتی برای نظافت بستگی به موقعیت ساختمان و درجه آلودگی صفحات دارد.هرگز صفحه های روبه خورشید را (بالاتر از ۴۰۰ درجه) تمیز نکنید زیرا خشک شدن سریع در دمای بالا موجب زنگ زدگی  صفحات می شود.

عملیات پاکسازی باید بوسیله آب خالص صورت گیرد.به این ترتیب که ابتدا تمام آلودگی ها را با آب زدوده و سپس صفحه را بوسیله اسفنج از بالا به طرف پایین تمیز نمایید . در پایان با اسفنج یا تکه ای مرطوب صفحه راخشک کرده تا اثری ازآب برروی آن باقی نماند. ورق کامپوزیت آلواستون بسیارمقاوم  در برابر فشار هوا بوده و در بسیاری از محیط ها به طور خودکار و بدون نیاز به پاکسازی مداوم می باشد. برای ماندگاری بهتر این محصول پاکسازی سالیانه آن بوسیله آب گرم به منظور جلوگیری از تجمع رسوب و آلودگی در صفحات مناسب است. این محصول آنتی-استاتیک بوده و دارای قابلیت پاک کنندگی بیشتری نسبت به محصولات مشابه می باشد.

زمینه استفاده راهنمایی های ذکر شده برای پروسه پاکسازی و نگهداری روکش فلزی خارجی با روکش لاک-کوره ای متشکل از فلوروکربن – پلی استر و رنگ اکلریک مورد قابل استفاده می باشد.هدف از این بخش راهنمایی استفاده کنندگان  از این محصول مانند معماران –اشخاص طرف قرارداد و صاحبان مجتمع و ساختمان ها و غیره که به طور مستقیم دست اندرکار در امر نظافت و نگهداری صفحات خارجی ساختمان و بخصوص نصب و تمیز نگهداشتن آن هستند میباشد.نکات عمومی هر چند که این لکه ها و آلودگی ها عمدتا” بستگی به شرایط آب و هوا و موقعیت جغرافیایی بنا دارد اما قسمت روکش شده  لاک کوره ای با فلوروکربنوحتی پیش رنگ و روکش آکلریک پلی استر و قسمت اصلی روکش آلومینیوم در هنگام آلودگی نمایان نمیباشد. ضرورت تمدید عملیات نظافت صفحات در مناطق صنعتی آلوده – خطوط ساحلی و یا در مکان هایی که به تازگی شروع به ساختمان سازی شده است نه تنها برای پاکیزگی ظاهری بلکه برای زدودن گرد و غبار به منظور جلوگیری از جرم گرفتن در صفحات در دراز مدت لازم است. اغلب اوقات ریزش باران موجب پاکیزگی و زدودن آلودگی از صفحات خارجی میشود. در مناطق کم باران که مقدار باران کمتری انتظار میرود میتوان با تمدید دفعات نظافت این کمی را جبران نمود. حتی در یک ساختمان واحد قسمت هایی از صفحات که کمتر در معرض دید میباشند نیاز به نظافت بیشتر و قسمت هایی که بیشتر در دید هستند نیاز کمتری به پاکسازی دارند.زیرا در قسمت های با دید کمتر ترکیبات مضر بر روی صفحه روکش دار انباشته میشوند. از این رو نیاز بیشتری به بررسی دارند. از این عوامل باید در برنامه نظافت روکش های فلزی خارجی میتواند همراه با دیگر امور از قبیل پاک کردن شیشه ها و ترکیبات آلومینیوم های رنگی صورت گیرد. دفعات پاکسازی و نظافت اغلب در قسمت های متداول زیر مورد نیاز است:مناطق کم باران-مناطق صنعتی آلوده- مناطقی که ساخت و ساز در آنها به تازگی و با وسعت بالا آغاز شده باشد.